طرز تهیه قهوه ترک روی گاز

برخی معتقدند که پیشینه قهوه ترک به سال 1540 برمی گردد. یعنی سال های سال قدمت و شهرت در بین مردم دنیا. خیلی کم امکان دارد که شما به یک کافی شاپ در هر جای دنیا، بروید، اما آن ها قهوه ترک را نشناسند. این شهرت همان طور که گفته شد، برای همین چند سال اخیر نیست. بلکه برای قرن های پیش است که در بین مردمان جهان شهرت دارد. کاشت این نوشیدنی در بیشتر مناطقی که برای قهوه مناسب است، وجود دارد و جز پرفروش ترین قهوه ها در جهان می باشد. از این جهت مهم دانستیم که شما را با طرز تهیه قهوه ترک روی گاز آشنا کنیم. شاید برای شما جذاب باشد که بدانید چگونه این نوشیدنی را در منزل خود تهیه کنید.

از این جهت در ادامه راهکارهایی را در راستای نحوه تهیه قهوه ترک روی گاز برای شما شرح می دهیم.

برای تهیه قهوه ترک مراحل زیر را طی کنید:

  1. بر اساس تعداد فنجانی که می خواهید برای آن قهوه تهیه کنید، به ازای هر فنجان یک فنجان آب را در ظرف مربوطه بریزید.
  2. آب را گرم کنید
  3. قهوه را اضافه کنید
  4. شکر را اضافه کنید
  5. مخلوطی که ایجاد شد را هم بزنید
  6. زیر گاز را کم در حد خاموش بگذارید.
  7. به آب توجه کنید، نباید آب بجوشد
  8. بگذارید برای چند دقیقه روی گاز خاموش بماند.

برای تهیه قهوه ترک خانگی به چه چیزهایی نیاز دارید؟

در ترکیه این همانند جوک سال است که شما ندانید برای تهیه قهوه ترک به چه چیزی نیاز دارید. اگر به یکی از خانه های مردم ترکیه ای بروید، کسی از شما سوال نمی کند که می خواهید قهوه را چگونه برای شما تهیه یا درست کنیم. البته نهایتا از شما برای مقدار شیرینی آن سوال می شود.

شاید آنقدر که شما تصور می کنید، طرز تهیه قهوه ترک روی گاز، دشوار نباشد. اگر به نکاتی که در این مقاله برای شما تهیه شده است، توجه کنید، می توانید قهوه ای فراتر از استانداردی که در این کشور، برای توریست ها، تهیه می شود، تولید کنید. این نشان دهنده دشوار نبودن کار است. پس هیچ جای نگرانی نیست. به راحتی قول یک قهوه ترک دلچسب را به مهمانان خود دهید و در ادامه با ما همراه باشید.

اما قبل شروع کار شما به موارد زیر نیاز دارید:

آب تصفیه شده

هنگام تهیه قهوه، کیفیت آبی که برای آن استفاده می کنید، بسیار مهم است. با استفاده از آب تصفیه شده، می توانید مطمئن باشید که کیفیت قهوه ترکی که ایجاد می کند اگر بقیه مراحل را درست انجام داده باشید، در بهترین کیفیت خود، قرار دارد. همیشه هنگام تهیه قهوه از آب تصفیه شده سرد، استفاده کنید.

نوع قهوه مورد استفاده

در نحوه تهیه قهوه ترک روی گاز، اندازه سطح آسیاب کردن و برشته کردن آن خیلی اهمیتی ندارد. نوع قهوه در طرز تهیه قهوه ترک روی گاز، اهمیت زیادی دارد. یکی از محبوب ترین انواع قهوه ای که برای قهوه ترک استفاده می شود، قهوه عربیکا است. اما صرف نظر از نوع قهوه ای که استفاده می کنید، توصیه می کنم دانه های قهوه ای که نهایتا دو هفته از آسیاب شدن و برشته شدن آن می گذرد، استفاده کنید.

دستگاه آسیاب دانه قهوه

شما باید یک آسیاب با کیفیت بالا تهیه کنید که توانایی خرد کردن قهوه را به اندازه کافی برای قهوه ترک داشته باشد. لازم است دانه قهوه ای که تهیه کرده اید را به خوبی با آسیاب خود، خورد کنید. البته برخی، دانه قهوه را از فروشگاه مورد نظر انتخاب کرده و از فروشنده می خواهند که همان جا، دانه ها را برایشان، خورد کند. این جریان موردی ندارد. اما اگر می خواهید، قهوه طعم تازه تری برای شما داشته باشد، به شما پیشنهاد می کنیم که دانه های قهوه برای زمان نوشیدن، آماده سازی کنید.

ایبریک؛ قهوه جوش ترک

یک وسیله مهم در طرز تهیه قهوه ترک روی گاز که باید بدانید، قهوه جوش ترک، یا همان ایبریک است. ایبریک کاربردی خاص ندارد و تنها برای تهیه قهوه ترک استفاده می شود. شما قطعا به ظرفی برای درست کردن قهوه ترک روی گاز نیاز خواهید داشت. از این جهت این وسیله، مناسب ترین وسیله برای شما خواهد بود. Ibrik یا ایبریک وسیله است که از مس ساخته شده است و روشی که برای تهیه قهوه، به شدت به شما توصیه می کنم از آن استفاده کنید. شما می توانید این وسیله را به راحتی زمانی که به خرید قهوه می پردازید، در فروشگاه های اینترنتی یا فروشگاه های در سطح شهر، آن را نیز خریداری کنید.

نحوه تهیه قهوه ترک روی گاز

توضیحات مرحله به مرحله طرز تهیه قهوه ترک روی گاز

شما برای فهم طرز تهیه قهوه ترک روی اجاق گاز به دانش خاصی نیاز نخواهید داشت. این کار قطعا برای شما دشوار نیست و نیاز به تجربه خاصی نیز ندارید. پس اگر 4 مورد بالا را برای خود، تهیه کردید یعنی نیمی از راه را رفته اید و با بکارگیری مراحلی که در ادامه با هم بررسی می کنیم، قطعا قهوه ترک فوق العاده ای را تولید می کنید.

مرحله اول: به ازای هر فنجان قهوه یک فنجان آب تصفیه شده نیاز دارید

برای انجام گرفتن این کار به طور صحیح، باید از فنجان قهوه ای که قصد دارید قهوه خود را در آن سرو کنید، استفاده کنید. یک قاعده کلی استفاده از 1 و نیم فنجان آب برای هر فنجان قهوه وجود دارد. این خیلی مهم است که نه زیاد آب اضافه کنید و نه کم، زیرا این کار باعث تغییرات منفی روی قهوه ترک در انتهای کار می شود. در ظرفی که قهوه را درون آن می خواهید درست کنید، مقدار آب را اضافه کنید. همان طور که گفته شد، بهترین ظرف ایبریک است.

مرحله دوم: ظرف را روی گاز بگذارید تا گرم شود

شما می توانید این کار را در هر منبع گرمایشی دیگر انجام دهید تا زمانی که به یک درجه حرارت متوسط و دلخواه ما برسد. آب نباید به درجه گوش خود برسد، باید آن را در حرارت متوسط ​​حفظ کنید تا به اندازه کافی داغ شود. اطمینان حاصل کنید که گرما به طور مساوی نیز در تمام قسمت های ظرف وجود دارد.

مرحله سوم: قهوه پودر شده را اضافه کنید

قهوه را باید بعد از اینکه ایبریک در دمای متوسط ​​بعد از مدت حدود 2-3 دقیقه که قرار داشت، اضافه کرد. برای اضافه کردن قهوه می توانید از یک قاشق چایخوری یا یک قاشق غذاخوری استفاده کنید. قانون در اینجا اضافه کردن 1 قاشق غذاخوری قهوه برای هر 3 کاپ از آب است. در طرز تهیه قهوه ترک روی گاز، خیلی مهم است که قهوه را بعد از اضافه کردن آن در آب، هم بزنید. اگر این کار را انجام دهید، خطر ایجاد تکه تکه های قهوه کمتر می شود.

مرحله چهارم: شکر را اضافه کنید

شکر باید طبق مقداری که خودتان دوست دارید، اضافه شود. اما حتماً یک دقیقه بعد از افزودن قهوه، آن را اضافه کنید. در نحوه تهیه قهوه ترک روی گاز، این کار باید قبل از رسیدن آب به نقطه جوش انجام شود.

مرحله پنجم: آن را به آرامی هم بزنید

اگر حس کردید که قهوه و شکر به انتهای ظرف، در حال چسبیدن است، باید به هم زدن خود، ادامه دهید. کافی است چند بار آن را مرتب هم بزنید و گرمای اجاق گاز را به سطح پایین تر از قبل برسانید آنجاست که شما متوجه فوم تشکیل دهنده سطح قهوه خود خواهید شد.

آموزش تهیه قهوه ترک روی گاز

مرحله ششم: زیر گاز را خاموش کنید

به محض مشاهده حباب های تشکیل شده روی سطح مایع، گرما را تا 10 ثانیه به پایین ترین سطح خود برسانید. بعد از گذشت 10 ثانیه گرما را کاملاً خاموش کنید و ایبریک را از روی گاز بردارید.

مرحله هفتم: به مایع قهوه توجه کنید؛ هرگز نگذارید که به جوش آید

سعی کنید مراحل قبلی را قبل از رسیدن آب به نقطه جوش انجام دهید. به همین دلیل زمانبندی و مشاهده وضعیت دم قهوه، شما در طرز تهیه قهوه ترک روی اجاق گاز خیلی مهم است. زیرا اگر دیر قهوه خود را اضافه کنید یا اگر مدت طولانی آن را هم بزنید، ممکن است کل فرایند خراب شود و این جریان ممکن است، قهوه مطلوبی را به شما تحویل ندهد.

اگر قهوه شما به نقطه جوش برسد، فومی که انتظار آن را دارید، نخواهید داشت و از جذابیت یک قهوه ساخته شده ترکیه قرار است خاطره خوشی از قهوه ترک خوردن را به شما دهند، نخواهد داشت. نگه داشتن مایع قهوه خود در دمای حداکثر 70 درجه سانتیگراد یا 158 درجه فارنهایت بهترین دما برای تهیه قهوه ترک است.

مرحله هشتم: اجازه دهید چند دقیقه قهوه در حالت عادی خود باقی بماند

پس از اتمام مراحل تهیه قهوه ترک، عجله نکنید و قهوه را در فنجان ها نریزید. حداکثر 2 دقیقه زمان لازم است تا به خوبی حل شود و به یک کف یا فوم خوب و ضخیم در سطح بالایی برسید. این کار باعث می شود که به محض سرو کردن آن، طعم آن نیز بسیار بهتر شود. وقتی قهوه را در فنجان ها ریختید، به هیچ وجه آن را هم نزنید.

نکات طلایی در تهیه قهوه ترک خوش طعم

برخی از مردم ترکیه از ترفندی جالب برای بهبود طعم قهوه استفاده می کنند. قبل از ریختن قهوه در فنجان ها، یک قاشق چایخوری از کف ایجاد شده روی سطح ایبریک را می گیرند و آن را به کف فنجان قهوه اضافه می کنند. سپس این کار را برای هر فنجان قهوه تکرار کنید.

بعد از اینکه یک قاشق چایخوری کف اضافه کردند، قهوه را ریخته تا فنجان ها پر شوند. شما می توانید این کار را امتحان کنید و ببینید چه فرقی می کند. امیدوارم بهترین قهوه ترک را روی گاز منزل برای مهمانان خود، تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *