تفاوت لاته و موکا

به عنوان یک فردی که به قهوه علاقه مند می باشد، این مهم است که بدانید تفاوت لاته و موکا چیست و اینکه کدام طعم لذت بخش یک نوشیدنی فوق العاده را برای شما دارد. با بررسی هایی که ما انجام دادیم، متوجه شدیم که عده کمی، درباره فرق لاته و موکا نکاتی را می دانند و به این نتیجه رسیدیم که بیشتر افرادی که در کافی شاپ یا رستوران، قهوه سفارش می دهند، از تفاوت این دو نوشیدنی اطلاعات کافی ندارند.

از این جهت، ما سعی کردیم در این باره تحقیقاتی را انجام داده و آنچه را که پیدا کردیم به طور مفصل و نکته وار، برای شما، به اشتراک بگذاریم. امیدواریم، نکاتی که در این مقاله برای شما فراهم کرده ایم، پاسخی به سوالات شما باشد.

تفاوت لاته و موکا از نظر درصد مواد تشکیل دهنده

لاته از 6/1 اسپرسو، 6/4 شیر داغ، 6/1 فوم شیر تشکیل شده است اما موکا از 5/2 اسپرسو و 5/2 شکلات و 5/1 شیر داغ، تشکیل شده است. لاته به نسبت موکا، رقیق تر و انرژی کمتری داشته در حالی که موکا انرژی بیشتری به شما داده و شیرینی و شکلات آن، طعم لذیذتری را برای شما ایجاد می کند.

شاید پاسخی که در قسمت بالا، توضیح داده شده، برای سوال اینکه تفاوت لاته و موکا چیست، کافی باشد، اما ما به همین توضیحات، بسنده نمی کنیم. ما قصد داریم شما در این زمینه، اطلاعات بیشتری بدست آورید و کامل تر درباره تفاوت قهوه لاته و موکا بدانید.

بنابراین، بیایید کمی به اختلافات بین این دو نوشیدنی و نحوه ساخت آنها نگاه نزدیکتری داشته باشیم.

قهوه لاته از چه موادی تشکیل می شوند؟

همان طور که در بالا ذکر شد، لاته از مواد زیر تشکیل می شود:

شیری که با آن قهوه لاته را تهیه می کنند باعث می شود که حس ملایم تری را در شما ایجاد کند و تلخی و انرژی قهوه را برای شما، نداشته باشد. شاید این جریان برای، دوستداران قهوه که به قهوه های تلخ سنگین، عادت دارند، مناسب نباشد، اما قطعا برای شما که می خواهید یک نوشیدنی فوق العاده با طعمی دلپذیر در کنار اندکی تلخی قهوه، لذت بخش می شود.

برای تهیه قهوه لاته، اگر یک فنجان را به 8 قسمت تقسیم کنیم، یک قسمت اسپرسو را در 6 قسمت شیر داغ مخلوط کرده و فومی که یک قسمت از 8 قسمت را تشکیل می دهد، روی فنجان ایجاد خواهد شد.

شاید مهم ترین تفاوت و مهم ترین قسمتی که یک قهوه لاته فوق العاده را به شما ایجاد می کند، مقدار شیر آن است. به طور خلاصه، شما برای تهیه قهوه لاته، به شیر بیشتری نیاز دارید.

منشا اصلی این نوشیدنی ارزشمند از کشور ایتالیا است که به نام کافه لاته، در این کشور، شهرت دارد. کافه لاته به معنی شیرقهوه است و افرادی که این نوشیدنی را سفارش می دهند، دوست دارند قهوه را به صورت شیرین با طعم نرم و ملایم، بنوشند.

تفاوت لاته و موکا چیست

نوشیدنی موکا چگونه تهیه می شود؟

در فهمیدن فرق لاته و موکا، باید بدانید که موکا قهوه سنگین تری به نسبت کافه لاته است و در تهیه آن نکاتی وجود دارد که ممکن است شما را دچار سردرگمی کند. من زمانی که به کافی شاپ ها رفته ام که آنها برای تهیه موکا، به سادگی شکلات را به یک لاته اضافه می کنند تا به آن به آن طعم شکلات بدهند و یک موکا برای مشتری تهیه کنند، اما این روش درست برای تهیه کردن موکا نیست و به همین دلیل است ما نکاتی را دوست داریم برای شما مشخص کنیم که از این ابهامات، دور شوید!

مقدار شیری که برای موکا استفاده می شود، خیلی کمتر از قهوه لاته است. این همان طور که گفته شد، مهم ترین فرق لاته و موکا است. به همین منظور به صورت درصدی، مواد تشکیل دهنده را در ادامه، برای شما مشخص می کنیم:

همان طور که می بینید، به اندازه 20 درصد از فنجان شما، باید از شیر تشکیل شود. در صورتی که در لاته، بیش از 60 درصد فنجان را، شیر تشکیل می دهد. به همین دلیل است که یکی دیگر از مهم ترین تفاوت قهوه لاته و موکا، سنگین بودن قهوه آن است.

نوع اسپرسو یا دانه قهوه مورد استفاده در موکا نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باعث تفاوت لاته و موکا می شود. نام ‘موکا’ از نوع دانه های قهوه ای است که برای تهیه این نوشیدنی استفاده می شود. دانه های قهوه به نام موکا، مکانی در یمن نامگذاری شده است. امروزه رایج ترین دانه های قهوه برای درست کردن موکا از نوع عربیکا است که از گیاه قهوه عربیکا تهیه می شود. این دانه ها آنچه را که بسیاری معتقدند، رایحه ای فوق العاده دلچسب قهوه مانند آن برای همه است و باید از آن برای تهیه یک موکا معتبر استفاده کنند.

برای تهیه موکا با آن طعم واقعی قهوه و بعد از استفاده بهترین نوع دانه قهوه، یک باریستا شکلات را به این نوشیدنی اضافه می کند. معمولاً کمتر از نیمی از فنجان را شکلات به اسپرسو اضافه می شود. می توانید قبل از تهیه موکا شکلات را درون هم زن، مخلوط کرده تا در هنگام مخلوط شدن با محلول موکا عملکرد بهتری داشته باشد. سعی کنید شکلات را قبل از اضافه کردن شیر به محلول، اضافه کنید. این نشان می دهد که تفاوت لاته و موکا در طرز تهیه آن نیز مواردی وجود دارد.

چگونه در منزل خود بهترین موکا و لاته را درست کنیم؟

برای آن دسته از شما که عاشق قهوه هستید و دوست دارید انواع مختلفی را در خانه درست کنید، حال که با فرق لاته و موکا آشنا شدید. ساده ترین و کاربردی ترین گزینه این است که خودتان یک دستگاه فانتزی بخرید که این نوشیدنی را برای شما ایجاد کند. اگر در هزینه کردن مشکلی ندارید، همیشه بهترین دستگاه های قهوه ساز، بهترین قهوه را به شما تحویل می دهد و همین طور به ساده ترین روش، قهوه را برای شما ایجاد می کند. این یعنی نیازی نیست که دست به خرید قهوه بزنید.

تفاوت موکا و لاته

بهترین افزودنی ها برای قهوه لاته و موکا

بنابراین شما به راحتی می توانید لاته و موکا را برای خود تهیه کنید. اگر قصد دارید که طعم دلنشین تری از این نوشیدنی ها داشته باشید، برای موکا می توانید شیر، شکلات سفید و تیره را به همراه سایر طعم های شکلات مانند شربت پرتقال شکلاتی استفاده کنید.

طیف های مختلفی از طعم های متفاوت وجود دارد که می توانید هنگام تهیه یک لاته استفاده کنید. در زیر برخی از گزینه هایی برای قهوه لاته و موکا استفاده می شود که طعمی فوق العاده به نوشیدنی شما ایجاد کند، برای شما مشخص کرده ایم:

این موارد طبق بررسی های ما و تجربه کارشناسان ما، طعم های فوق العاده ای برای نوشیدنی قهوه لاته و همچنین نوشیدنی موکا ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *