جویدن دانه قهوه

جویدن دانه قهوه امری است که امروزه دوستداران قهوه برایشان سوال است که آیا برای ما مفید است یا مضر و یا اینکه چه فایده هایی می تواند برای شما داشته باشد. دانه های قهوه، دانه های بوته های قهوه هستند که به عنوان میوه این درخت، شناخته می شوند.

همین دانه ها هستند که شبیه به لوبیا بوده و برای تهیه یک نوشیدنی دلچسب قهوه، باید آن را خشک کرد، تفت داد و سپس با پودر آن، این نوشیدنی را تهیه کرد. از آنجا که نوشیدن قهوه با فواید بسیاری برای سلامتی از جمله کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و بیماری کبد مرتبط است، ممکن است تعجب کنید که خوردن دانه های قهوه نیز همان تاثیر را دارد یا خیر.

جویدن دانه های قهوه مخصوصا اگر با شکلات پوشیده شده باشد، یکی از راه هایی است که بتوان کافئین را به بدن تزریق کرد. در این مقاله می خواهیم به طور کامل خواص جویدن دانه قهوه و مضراتی که ممکن است داشته باشد، را برای شما بررسی کنیم. این موارد می تواند به خرید قهوه شما کمک بسیاری کند.

مروری بر جویدن دانه های قهوه؛ از گذشته تا کنون

پیشینه دانه های قهوه به هزاران سال پیش برمی گردد. با بررسی تاریخ این دانه ها، احتمال می دهیم که این دانه ها را با چربی حیوانات مخلوط کرده و به عنوان نوشیدنی برای کسب انرژی بیشتر، استفاده می شد. دانه های قهوه مواد مغذی مشابه یک فنجان جو را برای هر فرد تأمین می کنند، اما به شکلی بسیار قوی تر. از آنجا که دانه های قهوه با آب یا شیر مخلوط شده و به گونه ای در آن حل می شوند، قطعا هیچگاه به اندازه کافی، کافئین و مواد مغزی دانه های قهوه را به شما انتقال نمی دهد.

نکته مهمتر اینکه، جویدن دانه قهوه، به جای نوشیدن آن منجر به جذب سریع تر کافئین از طریق لایه های دهان شما می شود. البته که زمانی که شما دانه قهوه را بخورید، فواید جویدن دانه قهوه و مضرات آن با هم ترکیب شده و وارد بدن شما می شود.

پس بهتر است در جویدن دانه قهوه زیاده روی نکنید. گفته می شود، دانه های قهوه که خام هستند، برای خوردن چندان خوشایند نیستند. آنها طعم تلخ و چوب مانندی دارند و جویدن آن به سختی امکان پذیر است. قهوه جویدنی معمولا قهوه های تف داده شده است و همین طور برای جویدن نیز نرم تر می باشد.

خوردن دانه قهوه بو داده معمولا در قالب شکلات در برخی فروشگاه ها برای جویدن، به فروش می رسد و شما نیز می توانید با انتخاب یک نوع آن، این خوراکی را امتحان کنید.

به طور کلی دانه های قهوه برای خوردن ضرری نخواهد داشت. با این حال، مصرف دانه های قهوه در حد اعتدال و به دور از زیاده روی، به عنوان خوراکی روزانه، توصیه می شود زیرا مواد مغذی آنها نسبت به قهوه نوشیدنی بیشتر است.

مزایای کلی خوردن دانه قهوه

در حالی که بسیاری از مطالعات فواید قهوه را به عنوان یک نوشیدنی، مورد بررسی قرار داده اند، کمتر کسی تأثیر خوردن دانه های قهوه را بررسی کرده است. با این حال، مصرف دانه های قهوه به احتمال زیاد برخی از مزایای همانند نوشیدن قهوه را به همراه دارد. در اینجا برخی از مزایای کلی دانه های قهوه برای شما، بررسی کرده ایم.

منبع عالی آنتی اکسیدان ها

یکی از خواص جویدن دانه قهوه، وجود آنتی اکسیدان هاست. دانه های قهوه، مملو از آنتی اکسیدان های قدرتمند است که فراوان ترین آن اسید کلروژنیک می باشد که از خانواده پلی فنول های تقویت کننده سلامتی است.

مطالعات نشان می دهد که کلروژنیک اسید ممکن است خطر ابتلا به دیابت و مبارزه با التهاب را کاهش دهد. برخی از آزمایشات نیز نشان می دهد که ممکن است دارای خواص ضد سرطان نیز باشد.

مقدار اسید کلروژنیک موجود در دانه های قهوه بسته به نوع رویش دانه و روش های تف دادن آن، متفاوت خواهد بود.

در حقیقت، تف دادن می تواند منجر به از بین رفتن 50-95٪ از اسید کلروژنیک شود، هر چند که هنوز هم دانه های قهوه یکی از بهترین منابع غذایی است.

منبع اصلی کافئین را با جویدن دانه قهوه جذب بدن کنید

خواص جویدن دانه قهوه

جویدن دانه های قهوه خطر ابتلا به کدام بیماری ها را کاهش می دهد؟

خواص جویدن دانه های قهوه همانند یک دارو می تواند برای شما عمل کند و بیماری های زیر به کمترین حد خود می رساندو باعث بهبودی آن می شود:

مطالعات که بر روی حیوان و انسان انجام گرفته است، نشان می دهد که عصاره دانه های قهوه خام، ممکن است فشار خون را در افراد با سطح بالایی کاهش دهد.

با این حال، به خاطر داشته باشید که این مزایا بر اساس مطالعات مشاهده ای است، نه آزمایش شده و تحت کنترل قرار گرفته شده. بنابراین، قبل از نتیجه گیری های محکم، تحقیقات بیشتری لازم است.

به طور کلی دانه های قهوه منبع غلیظ آنتی اکسیدان ها و کافئین است. آنها دارای خاصیت ضد التهابی هستند که از برخی بیماری ها محافظت می کنند و باعث تقویت انرژی و خلق و خوی می شوند.

خواص جویدن دانه قهوه چیست

مضرات احتمالی جویدن دانه قهوه

تا اینجا با خواص جویدن دانه قهوه آشنا شدید. ممکن فواید جویدن دانه قهوه شما را راغب به استفاده از این خوراکی، کرده باشد، اما بهتر است با مضرات احتمالی آن نیز آشنا شده تا بهتر با دانه های قهوه آشنا شوید.

در حالی که خوردن دانه های قهوه به اندازه کافی، ​​کاملاً سالم است، اما خوردن زیاد آن، ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی شود. علاوه بر این، برخی از افراد به مواد موجود در دانه حساسیت دارند و این ممکن است منجر به عوارض جانبی ناخوشایند برای شما شود.

سوزش سر دل و معده؛ یک عیب اساسی برای خوردن بیش از حد دانه قهوه

برخی ترکیبات موجود در دانه های قهوه می تواند باعث ناراحتی معده در برخی افراد شود. دلیل این جریان این است که کافئین و ترکیبات دیگری به نام کاتچول موجود در دانه های قهوه باعث افزایش اسید معده می شوند.

این می تواند باعث سوزش سر دل شود. این جریان در طولانی مدت باعث می شود که اسیده معده شما به اندازه ای کم شود.

همچنین ممکن است باعث نفخ، حالت تهوع و ناراحتی معده شود. برخی مطالعات حاکی از آن است که استفاده از عصاره دانه های قهوه خام، در دوزهای بالاتر باعث اسهال و ناراحتی معده در افراد دارای معده حساس شده است.

اگر از سوزش سر دل رنج می برید یا معده درد دارید، قطعا باید مقدار مصرف قهوه خود را به حداقل برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *